facebook

 Witamy na naszej stronie

Szanowni Klienci !
 
Informujemy , że Szkółka Drzew i Krzewów Dendron od 08.08.2011 r. działa w nowym miejscu na ul. Bysewskiej 37 w Gdańsku, jest to około 3 km od starej siedziby. Dojazd od ul.Budowlanych oraz ul.Kartuskiej, w razie problemu z dojazdem, zadzwoń: (58)349-56-37,(58)349-56-73.
 
 Szkółka Dendron istnieje od kwietnia 1992 roku, jednak swoimi korzeniami sięga jeszcze do szkółki Zieleni Miejskiej powstałej w Gdańsku Kokoszkach w 1974 r. . Dendron to przede wszystkim zespół ludzi z bogatym i ugruntowanym długoletnią praktyką, doświadczeniem. Nasza wiedza o roślinach i ich uprawie bazuje na doświadczeniu i fachowej wiedzy naszych pracowników - niejednokrotnie związanych z branżą szkółkarską od 30 lat. Szkółka jest również firmą rodzinną, co z kolei gwarantuje pełne zaangażowanie w prowadzoną wspólnie działalność.


 Szkółka zajmuje ponad 10 hektarów pod uprawą drzew, krzewów –zarówno liściastych jak i iglastych. Dwa hektary z tej powierzchni zajmuje uprawa roślin w pojemnikach. Większość roślin z naszej szkółki rozmnażamy na miejscu , a cykl produkcyjny odbywa się na naszych polach położonych na Wysoczyźnie Kaszubskiej. Rośliny uprawiane w tutejszym ,ostrym klimacie dostosowują się do tych trudnych warunków i lepiej klimatyzują się w nowym, często również niesprzyjającym środowisku.


 Usiłujemy sprostać wymogom dzisiejszych czasów i stawiając na dynamiczny rozwój i wysoką jakość - prowadzimy obecnie uprawę roślin na potrzeby nie tylko miasta, ale i całego regionu.

Oferujemy ponad 1000 gatunków roślin, wliczając w to drzewa, krzewy, byliny i pnącza. Z każdym sezonem poszerzamy swoja ofertę o kilkanaście "nowości" , które pojawiają się na terenie Europy.


 Naszymi odbiorcami oprócz klientów indywidualnych są też firmy zakładające ogrody, oraz hurtownicy  - w chwili obecnej współpracuje z nami stale kilkadziesiąt firm z regionu województwa pomorskiego zajmujących się aranżacją terenów zielonych.

Szybki kontakt

Szkółka Drzew i Krzewów
„Dendron” Spółka z o.o.
80-298 Gdańsk
ul. Bysewska 37

tel. +48 58 349 56 73
tel. +48 58 349 56 37

dendron@dendron.com.pl